BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kiek kainuoja motyvacija?

Rugsėjis 22nd, 2017 Worldskicker Posted in Be temos |

Tikrai ne 2.58 eur. Turbūt. Bent jau ne man.

Aš, kaip tikrut tikriausia moteris, sugebu būti be nuotaikos. Va, visai kaip šiandien. Ir dievaži, aš suprantu, kad nuo to nepalengvinu nei savo, nei kasininkės parduotuvėj dienos, bet: aš moteris. Man galima. Tik tada labai greit pasiekiu tą ribą, kai pradedu pykt ant savęs nes ‚Nu nu nu, taip negalima‘, o taip laiką taško tik paprasti mirtingieji, juk dienos žavumas prasideda nuo požiūrio. Tada supratau, kad toks net ne visai paviršutinis nuotaikos nebuvimas yra ne kas kita, kaip savęs nepatenkinimas. Taip, pošlieji mano, galit galvoti tai ką galvojat, minties laisvė, bet yra ir kitų savęs nepatenkinimo variantų, kai tiesiog nedarai to, ką norėtum. Labai labai norėtum…. O negali. Vienas iš tokių variantų - tas pats rašymas. Neįmanoma nusakyti to gėdos jausmo, kai matai datą ties paskutiniu savo įrašu tinklarašty. Juk niekas nemato kiek kartų tu spoksojai į tuščią lapą, ieškodama motyvacijos…. ir neradai. O tiesiog nėra motyvacijos. NĖ-RA.

Bet, kadangi visiškas savęs gailestis neįeina į mano komplektaciją, išėjau ieškoti motyvacijos. O kas geriau gali padėti rašyti, jei ne kitų įdomiai išdėstytos mintys? Juk kai negali piešti, turbūt, ieškai motyvacijos spoksodamas į kitų meno kūrinius. Na, arba į kažką gražaus, ką akis suvalgė, smegenys perdirbo ir, galiausiai, rankos perteikė ant drobės ar popieriaus.

Taigi, parsinešiau žurnalą. Visų jų kainos, tiesą sakant, panašios. Ir aišku, kad tikrai nepirkau žurnalo apie kotletus ar paskutines šukuosenų tendencijas, o apie automobilius.
Na ir ką? Va ir motyvacija nekainuoja pasirodo, tų nelemtų 2,58 eur. Pusė žurnalo - visai neaktualios reklamos (įskaitant alkoholį), kita pusė - per du lapus patalpintų fotografijų, kurios esmė - visai ne automobilis. Tiesa, jis ten yra, bet antram fone, tarantulo dydžio dykumoj iš toli fotografuoto. Ir kaip tuomet rasti motyvaciją, kai jau anksčiau įkvėpę dalykai prieš tavo norą padaryti kažką gero laimi rezultatu 1:0?
Ir žinot, kas blogai? Jie, tie žmonės, kurie kūrė tą nelemtą žurnalą, kuris netinkamas net langams valyti (popierius per brangus panaudotas, nenuvalys gerai), lygiai taip pat neturi motyvacijos! Reklamos kiekis žurnale pasakoja apie tragišką šios dienos situaciją ir blogus žurnalo pardavimus, kaip ir suplonėjęs pats skaitalas, o nenormaliai persotintas nuotraukomis turinys, iš serijos „reikia - nereikia, nesvarbu, dedam”, tik patvirtina, kad žmonės neskaito. Žmonės žiūri. Fuj tie žmonės. Tingėti negarbinga, tingėti negražu, bet ėmė ir aptingo tauta mūs pamažu..
Žmonės tingi ne tik skaityti, bet ir galvoti. Kalbėti. Stengtis. Kurti. Mokytis. Progresuoti. Žmonės nenori mokėti pinigų, bet tikisi, kad apelsiną atneš ant lėkštutės ir jau nuluptą. Žmonės nenori valgyti to apelsino, kol jis nesuskirstytas į skilteles. Žmonės nebenori mechaninių pavarų dėžių, nenori išlipti iš automobilio pirkdami kavą, nenori patys plauti automobilių. Turbūt, žmonės jau ir užpakalio patys valytis nebenori. Žmonės užkuria tą patį rutinos ratą, į kurį įtraukia visus aplink ir sukasi visi nuobodžioj senoj surūdijusioj karuselėj.
Žmonės pasidarė nuobodūs. Blogiausia, kad tokie žmonės, kurių, beje, yra didžioji masė, diktuoja madas visur: nuo drabužių parduotuvių ar produktų išdėstymo lentynose iki automobilių ir vis didėjančio „pilko dyzelio” efekto. Netikite?
Lygiai taip pat, ieškodama motyvacijos, pradėjau galvoti: ką norėčiau nusipirkti, jei kas nors ant stalo padėtų sumą pinigų. Tarkime, 15 000 eurų. Arba 30 000 eurų. Čia ne tokioje sumoje esmė. Bet tiek ieškant automobilio už 15 000, ar už kitą mano paminėtą sumą skelbimų portaluose, rezultatų sąraše - tikra nuobodybė. Tikrai! Taip viskas liūdna, nuspėjama ir netraukia akies, kad… kad apie kokią motyvaciją kalbame???
Kur ryšku, kitaip, kažkas provokuojančio? Kur kitokie sprendimai, tas visas dinamiško pasaulio atspindys? Kur ne robotukų armija, o mąstymas ir originalumas? Žinot kur? Ogi pridėjus dar porą nuliukų prie mano parašytos sumos. Va kiek kainuoja kūrybingumas, ambicija, pareiškimas ir išsišokimas tarp pilkų dyzelių.

Va kiek kainuoja motyvacija.

Ir tiek verti šį kartą ne tik mano mylimi keturračiai monstrai, bet ir žmonės, mąstantys kitaip, besielgiantys kitaip, gyvenantys kitaip, kuriantys ir besistengiantys, o ne laukiantys nuluptų ir skiltelėmis padalintų apelsinų.

Pažadu, sekantis įrašas vėl bus apie tuos, kuriems senokai turėjau atiduoti duoklę. Neseniai po ranka buvo pasimalęs ir per „DHL Rally Elektrėnai” sąžiningai atidirbęs Citroen Spacetourer - šviežias, kvepiantis dažais, o po ralio - dar ir pasidengęs adrenalinu prisotintomis ralio dulkėmis. Sakyčiau, vertas ne tik žvilgsnio, bet ir klavišų paspaudimo parašant. Taigi, pasitaisysiu.

Motyvuoto jums savaitgalio,

Visada Jūsų,
Šponkė

Patiko (1)

Rodyk draugams


One Response to “Kiek kainuoja motyvacija?”

  1. Įdomi tema. Mano motyvacija - mano automobilis, o dar labiau patinka vairuoti. Beveik visą laisvalaikį praleidžiu kelyje kažkur lekiu prie jūros ar ką nors aplankyti ar pasivažinėti kokiais įdomesniais maršrutais. Aktyvios laisvalaikio dovanos dar labiau užmotyvuoja kažką išbandyti ar naujo pavairuoti.

Leave a Reply