BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Būk Žmogumi. Don’t Drink and Drive.

Spalis 28th, 2015 Worldskicker Posted in Be temos |

Kiek iš jūsų yra įsipjovę pirštą? Bet kurį: mažąjį, didijį, nesvarbu. Tiesiog pirštą? Nesakyk, kad neskaudėjo! O žinote ką? Čia tik pirštas.

Aš visad rašau apie jas: išraiškinkų formų, gražiu murkimu po kapotu, įkvepiančias spausti ar pajusti, kiek daug žmogus arklio galios sugebėjo sumontuoti po kapotu. Kaip greit įsibėgėja, pasišiaušia, užveda ir motyvuoja paspausti akseleratoriaus pedalą, sukeldami kiek kreivoką, bet pilną pasitenkinimo šypseną…

Kiek daug žmonių dirba toje rinkoje, kad kiekvienas, vaikystę praleidęs su žaislinėmis mašinytėmis, jau būdamas dvylikos svajoja apie vairuotojo pažymėjimą ir pirmąjį “kietą” pradiedėjimą gatve,….na, kad ir kone su Kanados vėliava ant bolido užpakaliuko….kol iš po kapoto girdisi visų sužvejotų žirgų purkštavimas, kol bolidas per kelias sekundes įsibėgėja iki 100 km/h. Ką ten šimto, dar vos vos nuleista pėda ir, jau žiūrėk, vos ne dvigubai daugiau… Malonu, ar ne?

Žinoma, kol žinai, kai tuos žirgus suvaldyti taip, kad jie bėgtų tavo norima linkme. Daugelis mūsų net vieno negalėtume suvadelioti. Daugelis net nežinotų, kaip prieiti prie to gyvūno, kurio jėgomis mes matuojame metalo konstrukcijų ir komplektacijų galimą išvystyti jėgą.

Praeitą kartą rašiau apie BMW visai ne už BMW vairo, apie karžygius be mūšių ir apie tą super kietą momentą, kai, pabuvę ereliais ir praskridę pažeme uždarom savo naikintuvo (dievaži, juk skraidome pažeme, bolidais nedrįstu ir pavadinti) duris. Aišku, jeigu pavyksta…

Aš niekada nebuvau linkusi į moralus. Ar, pavyzdžiui, pasakojimus, paremtus socialinių Kelių Direkcijos reklamų citatomis. Aš, iš tikrųjų, niekada net ir nežiūriu žinių: visada galvojau, kad geriau galvot, kad pavogs kaimyno šaldytuvą, o ne tavo. Aš visada galvojau, kad žmonėms nereikia sakyti savaime suprantamų dalykų: nes jie tiesiog patys savaime protingi! Juk tuo žmogus nuo Asilo ar Beždžionės ar bet kokio kito gyvūno ir skiriasi: jis geba mąstyti ne tik apie save, bet ir tuos, kurie yra aplink jį: mylintys, besirūpinantys, nemiegantys naktimis. Kartais netikėta būtų, jei atsidėdę ir pamėginę sudaryti sąrašą tų, kuriems rūpime, iš tikrųjų, nustebtume patys.

Kiek iš jūsų yra įsipjovę pirštą? Bet kurį: mažąjį, didijį, nesvarbu. Tiesiog pirštą? Nesakyk, kad neskaudėjo! O žinote ką? Čia tik pirštas. O žinote, kiek tokių pjūvių patiria žmogus, patekęs į avariją? Per sekundės dalį? Jeigu, žinoma, gyvens?….

Ir štai kokius 100 kartų skausmas didesnis tų, kurie mūsų laukia namie. Va tuo Žmogus man ir patinka. Jis žino, kad jo laukia ir jis mąsto….

Būk Žmogumi. Don’t Drink and Drive.

Šponkė.

Patiko (0)

Rodyk draugams


One Response to “Būk Žmogumi. Don’t Drink and Drive.”

  1. Super, puikus straipsnis. Kaip galima būtų su jumis susisiekti? :)

Leave a Reply