BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie geriausio sportinio kadro ir metų automobilio rinkimus

Lapkritis 30th, 2017 Worldskicker Posted in apzvalgos |

Aš jaučiuosi nustebusi. Ne, nusivylusi. Nors, turbūt, abu variantai teisingi, ir nustebusi ir nusivylusi.

Šiandien pusryčiams prie kavos turėjau net du didelius nusivylimus, kuriais soti galėsiu būti praktiškai iki Kūčių su visom silkėm pataluose. Jei taip kalbant ne visai materialiai, tai nusivylimas nr. 1 - apatija ir nr. 2 - nenormaliai hyper-didelis ribotumas. Iš esmės, abu variantus galima pritaikyti dviem skirtingiems reikalams, kurie visai tarpusavyje panašūs: tai ir Lietuvos automobilių sporto federacijos organizuojami geriausios nuotraukos rinkimai, ir, lygiagrečiai, ant mūsų Marijos žemės vykdomi „Lietuvos metų automobilio 2018″ rinkimai. Realiai, abu vyko, abu „ant dienų” baiginėjasi.

Nors, žinoma, ko aš čia stebiuosi: čia Lietuva, čia lietūs lyja, susiraukimo lygis progresuoja, o kas antras ne tik susisukęs, bet ir dievagojasi depresija sergantis…. na bet gerai, vėlgi, nuklydau.

Nusivylimas nr. 1. Pradėkime nuo geriausios sportinės nuotraukos rinkimo. Realiai, nuvilia ne pačios organizuojamos iniciatyvos, o mūsų nelaimingos iki kaulų smegenų tautos apatija. Norisi gerai įkrėsti tiek fotografams, tiek balsuotojams, tiek kandidatams: nes nėra nei ką rinkti, nei už ką balsuoti - sakyčiau, jokio įvairumo ir minties laisvės. Tikrai tikrai!
O tai…už ką? Iki gruodžio 5 dienos LASF komisija išreikš savo balsą už skirtingų automobilių disciplinų nuotraukas. Gerai. Akimirka smagi, bet kad…NĖRA UŽ KĄ BALSUOTI! Iš esmės, problema tame, kad apetitas auga bevalgant. Lyginant su praeitų metų nuotraukomis ir žinant, kiek ‚woop woop‘ gerų renginių šiemet buvo, kartelė tikrai yra aukštai. Bet natūralu - tai ir yra progresas.
Aš niekaip negaliu suprasti, kodėl fotografai nesidaro sau NEMOKAMOS reklamos ir nenori, kad jų nuotraukos suktųsi federacijos puslapyje ištisus metus? Kur dingo Vilkyčiai su ilgu sąrašu žvaigždžių ir iki drebėjimo gražiomis avarijomis? O kur dar „Fast Lap” kadrai? Kur Baltijos šalių čempionatai? Visos žavios trasos, akimirkos ir debesis skirtingų automobilių disciplinų? Rimtai, kur?? Atsidarius nuotraukų albumą, matau ralį. Daaaaaaaaug ralio. Per daug ralio. BET. Mes turime tiek disciplinų, o patys žudome jų žinomumą. Vien renginyje, su kuriuo dirbu pati, paprastai turiu bent 30 (!!!) akredituotų žurnalistų. Vienam renginy! Tai palaukite, renginių turim ištisus metus, disciplinas - 7, o net nėra po tris nuotraukas rinkimams! Tai kur čia skaniai žmogus kavą gali gerti ryte? Mieli fotografai, rimtai? Va taip va tiesiog, abejingai? Nu nu nu, vyrai ir moterys, nu nu nu!

Nusivylimas nr. 2.
Lietuvos metų automobilių rinkimai 2018. Čia galėčiau pažvelgti kiek siauriau: tautos automobilių rinkimai. Negražu būtų man čia „lieti putas” nepateikus sąrašo, tad štai apie juos galima paskaityti čia, kaip ir pamatyti balsus, skirtus už šių metų pačius pačiausius.

Žinoma, dar nebalsavusi ir „neprispaudinėjusi”, reiškia, nematydama laimėtojų ir nelabai laimėtojų, peržvelgusi sąrašą, pagalvojau, kad bus daugmaž taip: 1 vieta: VW/ BMW, 2 vieta: VW/ BMW/ AUDI, 3 vieta: VW/ BMW/ AUDI, 1:0 Vokietijos naudai ir statymų kontorose baisai nykus koeficientas. Žvelgiant nuo galo, turėjo būti kažkaip ten kamštis eilėje tarp FIAT/ Suzuki/ KIA/ Ford/ Citroen/ Mazda. Viduriukas tektų visiems brangesniems fainesniems, kuriuos tauta perka susimetę penkiese ir po to važiuoja mergaičių į centriuką kabint, kaip kad MB, Range Rover, BMW (tas brangesnis su „visu faršu”). Na, o dabar tiesos akimirka; aš (beveik) suklydau!

Liūdniausia, kad tokius rezultatus prognozavau ne dėl techninių automobilių charakteristikų ir savybių, o dėl to, kas darosi rinkėjų galvoje: ogi baisiai viskas ribotai, liūdnai ir su išankstiniu nusistatymu. Toks jausmas, kad „Tautos automobilis 2018″ turi atitikti kriterijus: nieko naujo, vokiškas, bijau rizikos, geriausiai, kad būtų dyzelis, šrotai „ant kiekvieno kampo”. Aš truputį perlenkiu lazdą, žinoma, nes antroje vietoje pagal balsavimus iškart už VW ir prieš BMW dar yra „Alfa Romeo Stelvio”, bet neatmetu galimybės, kad „Alfa Romeo” pardavėjai tiesiog privertė visus darbuotojus balsuoti už šį modelį rinkodaros tikslais.
Kažkaip gaila lyderių ir kitų gamintojų, kurie iš tikrųjų gamina gerą techniką, bet negauna dėmesio vien dėl tautos konservatyvumo. Automobiliai, ant rankų nešiojami kitose šalyse, pas mus atsidūrė eilės prie dėmesio gale visai nepelnytai, nes toks vaizdas, kad technikos „gerumą” apsprendžia tautos mentalitetas. O čia mūsų tautos automobilių lyderio apžvalga svetur.


Nejučia prisiminiau vieno ryšio tiekėjo reklamą „kvadratiš iz gut” ir, dievaži, nedrįskime galvoti kitaip. Taip ir gyvenam ribotų kvadratukų pasaulyje be motyvacijos keisti ar prisidėti….Nors, cepelinų tauta atrodo ir kitų šalių patiekalus, bet čia kaltinčiau tautų maišymąsi, o ne mūsų lavėjantį mastymą. Visa kita - mūsų vidinis užsiprogramavimas būti ribotais ir sukaustytais.
Va tokie tie neskanūs nusivylimo riestainiai šiandien buvo prie rytinės kavos.

Optimizmo beiškanti, bet šį kart susiraukusi,
Šponkė

Patiko (3)

Rodyk draugams


Leave a Reply