BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pavasario pažadai

Kovas 16th, 2018 Worldskicker Posted in apzvalgos |

Šiandien lyja. Ir tai, žinoma, tik geras ženklas, suvokiant, jog jau kovo 9-oji ir visas tas baltas blogis už lango tuoj taps vandenine savo versija.

Dievaži, niekas nesako, sniegas buvo gerai…bet BUVO. Ir jis yra gerai tik per Kalėdas ir Naujus metus, o po to savo nenormalias ir ganėtinai skaudžias išdaigas tas baltas blogis už lango jau gali susidėti į kišenes ir nešdintis su visais „minus daug” ir neužkuriamų automobilių „rytine simfonija”.

Dabar jau metas pavasario pažadams. Ir prašyčiau, kas tik ko neprisižada… Moterys paprastai žada numesti nuo savo 5 centimetrų talijos kokius dar du, depresuoti žmonės žada būti linksmesni bent po 2 minutes į dieną, vyrai, vakar išdovanoję tulpes ir išleidę savo metinį dėmesio skyrimo moterims biudžetą ramūs sėdės iki vestuvių metinių, sau šį kartą pažadėdami pastarųjų nepamiršti. Stereotipai, žinoma. Bet nesakykit: tokių pažadukų žinot ir jūs.

Man, iš tikrųjų, įdomiausi automobilių gamintojų pažadai. Tiesą sakant, šie būna materialios formos ir dažniausiai pristatomi pavasarinėje parodoje Ženevoje (negeografams - tai Šveicarija, tai mažytė salelė Europos Sąjungos apsuptyje). Tik patys išstatydami savo plieno/karbono/odos pažadus taip, kad jie tampa ne tik pamatomi, bet ir paliečiami, išaugina juos į įsipareigojimo lygmenį: svajonėmis mojuoti prieš nosį labai negražu!
Pažadas būti žalesniais. Apart, greičiausiai, visų automobilių gamintojų, išleidusių elektra varomus modelius ir konceptus (kaip „Aston Martin Lagonda Vision Concept”, „Audi” SUV electronic prototipas, „Jaguar I-Pace”, „Porsche E Cross Turismo concept” ir kiti), čia lyderio vieta atitektų „Goodyear” samaninėms padangoms. Jūs važiuojate, o jos auga. Žavu, tiesa? Dzūkai mane tikrai supras: vanduo sugertas, fotosintezė vyksta, oras valosi…. Lieka grybų padangose padažui pasisėti - greit važiuojant, joks šliužas įsisukt nespėtų.
Tiesa, ties „būti žalesniais” būtina paminėti „BMW” koncerną už jiems būdingą išsišokimą. Jie išleido žalią (prašmatniai prancūziškai kalbant, „Saleve Vert” spalvos) 8 serijos „Grand Coupe”. Ir ne, jis nieko mažiau nevartoja, jis tiesiog yra žalios spalvos. Apart to, kad jis atrodo kiek kitaip, nei visi kiti modeliai, jis lygiai taip pat kaustys ne tik dėmesį (kaip bežiūrint, abejingų, greičiausiai, žalumai neliks: arba patiks, arba ne), bet ir siurbs piniginių turinį. „BMW”, kaip visada, vulgariai išsišoka ir tam žaliam daikte, realiai, nėra jokio noro „žaliuoti” („Go green”).

Pažadas pasaulį pakloti sau po kojomis. Esu skaičiusi, kad daug misterių ir madam ekstrasensių kalbėjo apie Kiniją ir faktą, kad jų rinka valdys pasaulį, tada kaip Makaulės iš filmuko jį užkariaus ir visa vartotojiška kultūra paklus šiai, praktiškai, visą žemyną užimančiai, tautai. Na, galvojau, „be šansų”, nes mano benzingalviškumo su savo kuriamomis normalių automobilių replikomis ar savo jau „alia sukurtais” dizaino stebuklais triratėmis „bričkomis” tikrai neužkariaus. Bet ką gi jūs galvojat… O kaip reaguoti kai jie sukuria 1000 AG turintį elektromobilį mistiškuoju pavadinimu „LvChi Venere”. Šio grožio svoris - 2100 kg, įsibėgėja iki 100 km/h iki trijų sekundžių (čia, turbūt, įtaka tarpinės tarp vairo ir sėdynės prisideda vis tiek), o baterijų kiekiu bolidas lenkia visus turėtus žaislinius automobilius namuose, kur į modeliuką kraunasi kokios 8 baterijos ir dar dvi kronos į valdymo pultą. Skeptikus prašau apsiraminti: dizainą kūrė Italai, kuriems į veidą spjauti už jų darbus tikrai negalima („FIAT Multiplą” sekundei pamirštame). Paprastai kalbant, gražu. Aš jo noriu. Norėkit ir jūs.

Pažadas gyventi šia diena. Paprastai žiemos miegui išsivaikščiojus, kyla noras gyventi šia diena. Gaila, kartais labai jau trumpam, bet guodžia bent jau optimizmas. Pasirodo, sakyčiau, toks noras kyla ir nesąmones daryti skatina ir automobilių gamintojus. Sakyčiau, ypač vieną: „Land Rover”. Niekaip kitaip negalėčiau suprasti sprendimą sukurti „Range Rover SV Coupe”, dvidurį monstrą, kurį nuplauti pasieks toli gražu ne kiekvienas, nes gabaritai - vis dar nenormalūs, bet štai „grakščiai” iš automobilio galo iššokt nebepavyks. Toks jausmas, kad pavasariškam jausmui užvaldžius, kažkada „pokštelėjo” į galvą logika ir tada gimė sprendimas išleisti jų tik 999: dievaži, gal „Carpe Diem” jausmas užpuls ir kitus, o noras turėti tai, ko skaičius limituotas - taps kaip spyriu į užpakalį. Ši „karvė”, kurią galės tauta įsigyti jau lapkritį, gali važiuoti 266 km/h, o sveria 3,5 tonos ir turi 5 litriukų motoriuką. Žodžiu, karvė, kuri geras daug, o pieno neduos.
Nežinau, pažadų gali būti daug. Kartais atrodo, kad moteriškas noras numesti svorio automobilių pramonėje negalioja, veganų nėra ir visi pinigus augina ant medžių: „koks švarus oras? Ta prasme, turi sverti mažiau? Kaip tai kuras kainuoja?”
Gražu, nieko nesakysiu apie tai, tikrai gražu ir gniaužia kvapą visi kūriniai. Gražu, kaip pavasariui į „įšalo šalį” atėjus, tik apsigauti nereiktų: per greit apsinuoginęs, ligomis patale vaduosies…:)
Linkiu nežadėti to, kas neįgyvendinama, bet gyventi šia diena - nepriklausomai pavasaris, žiema ir tos dvi dienos vasaros.
Carpe Diem ir gero savaitgalio,
Šponkė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Leave a Reply