BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Palangos lenktynės: „Jei tu gyvas, pieno puta..“

Liepa 25th, 2018 Worldskicker Posted in apzvalgos |

Gerai. Emocijoms atslūgus ar susiradus savo vietą galvoje ant kažkokios konkrečios lentynėlės, galima apkalbėti ir skambiai „Palangos raliu” vadinamas žiedines lenktynes. Kad ir kiek metų jos bebūtų organizuojamos, butus ir kambarius pajūryje nuomojančios bobulytės varžybas vadins RALIU. Tradicija, nieko nepadarysi. Nėra Kalėdų be „Vienas namuose”, Palangos be ralio, o ralio be belgų. Kalbant apie tradicijas, nebuvo metų be mano apkalbų, negalėčiau šio fakto apeiti ir šiemet: ypač kai rašau taip retai, kad „Gėda” nebetenka stiprumo prieš esamą situaciją. Taigi, bandysiu susisteminti įspūdžius į kiek geresnius ir blogesnius.
Akis badė.
Nepykite, kolegos žiedo mėgėjai, bet šiemet išskirtinai per 19 metų (taip įtariu, nes tiek labai atmintis netraukia) varžybas galėjome tikrai pavadinti raliu, nes bent jau perejėzdas buvo tikrut tikriausiai žvyrinis ir visi kolektyviai kvėpavome ne tik svylančia drifto padangų guma, bet ir Palangos dulkėmis. Ir viskas progreso ir remontų dėka. Pats laikas remontuotis.
Tas pats driftas. Niekada jo nesupratau, niekada jo ir nesuprasiu. Kaip buvo vienas elementas, ištrauktas iš konstruktyvių varžybų, vertinamas čiuožėjų ant ledo komisijos principu, taip ir bus. Bet čia tik mano nuomonė. Ir taip, aš konservatyvi disciplinų atžvilgiu. Šiaip, Palangos endurance dalyviams pieną reiktų dalinti ne ant podiumo, o jau ketvirtadienį vakare: būtent tada dirbančių šalia automobilių plaučiai pasidengia traškia smogo plutele dėl padangas trasoje plėšančių drifterių.
Arogancija arba perdėtas pasitikėjimas savimi…. Ar principas ‚aš tipo turtingas ir man viskas galima‘. Ne, vaikai vanagai, ne viskas: nesvarbu kiek pinigų beturėtum, straipsnių apie save spaudoje užsisakytum, „Maseratti” ar „Ferarri” į varžybas likus vos ne 5 minutėms iki starto atgabentum, kompetencijų nenusipirksi. Vis tiek visi mes žmonės kelnes ryte maunamės po vieną koją. Ir į tualetą einame. Iš tos vaikiškos arogancijos išaugama: dievaži, linkiu žmogui iš to ir išaugti.
Kas labai faina buvo
Žinot, aš mėgstu formulytės lenktynes. Dėl to, kad ten - ne salotos iš visko, kas buvo šaldytuve, o dėl to, kad ten - atsakingai atrinkti panašaus kalibro bolidai, su kur kas daugiau vietos kovai ir taktikai, kur kas daugiau tikrųjų lenktynių o ne matavimosi, kas fainesnis. Tuo šiais metais man patiko ir Palanga: daugiau vienodos technikos, mažiau garažinių inžinerių perlų - sprendimų ir kovų už uždarytų vartų, kad tik komercinių paslapčių niekas nesužinotų… Žavu. Žavu vien dėl to, kad tokia mažytė šalis su gyventojų tiek pat likusių, kiek emigravusių sugeba sugeneruoti tiek stiprių komandų su vis taisyklingesniu mąstymu, kad progresuoti ir greitėti reikia ne kumeliukus auginant ‚čipais‘, o besitreniruojant trasose.
„Idependence by JR Motorsport” komandos dizainas. Kol mes patriotizmą susiejam su prastais ministrais ir jų ‚fiks‘ idėjomis bei keistais pokyčiais, prekyba alkoholiu iki pietų sekmadieniais, atvažiuoja štai vieni lojaliausių Palangos ralio dalyvių į svečius, įkala Lietuvos nepriklausomybei skirtą dizainą, aprangą ir dedikuoja visą lenktyninį darbą Lietuvai. O mes ką? Mums čia viskas blogai ir mus skriaudžia :) . Šaunuoliai vyrai.
Pergalė. Komandos pergalė lenktynėse, kad ir kokios komercinės lenktynės bebūtų, yra kažkas tokio ypatingo, ko apsakyti neįmanoma. Žiaurus šis sportas: niekada nežinai kaip bus vakare, nežinai kiek padangų kabins bolidas, kam nukris ratas, kaip jausis komanda emociškai ir kaip baigsis tiek daug jėgų ir darbo pareikalavusi lenktynių savaitė….ar lenktynių pusmetis. Bet kokiu atveju, jausmas nerealus. Nuovargis nelygus nuovargiui, o į namus grįžusi komanda dar kelias paras iš eilės sapnuoja lenktynes…
Kažkaip taip:) . Daug ko nusakyti negali, svarbu pajusti. Čia kaip su tais naujo skonio ledais: neragavęs, nesuprasi…:)
P.S., pradedu tikėti būrimais iš numeriukų. Kai prieš lenktynes paklausė, kokie lūkesčiai dėl komandos lenktynėse, atsakiau, kad startinis numeris 99 buvo ir pirmais metais - turi būti laimingas, 4 - mano laimingas skaičius pagal būrėjas visokias, o štai ir 4 metai vadovavimo. Žurnale mokykloj visad buvau 10, mokslai gerai sekėsi. O lenktynėse Pit-box 10.

Tik po to pagalvojau, kad metai darbo Palangoj visai ne 4, o mokslai turbūt sekėsi, nes mokiausi. Bet tik tiek

Patiko (0)

Rodyk draugams


Leave a Reply