BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nes lenktynės yra visada daugiau, nei bolidai

Liepa 25th, 2016 Worldskicker Posted in Rally |

Kiek kartų gyvenime esame treptelėję koja ir pasakę „viskas. gana. kiek galima? Metu šitą reikalą.”? Netikiu, kad taip nebuvo. Niekaip! Visada atsiranda ta riba, kurią vos kojų pirščiukais perlipę, perpildom statinę emocijų tuo paskutiniu lašeliu.

Taip ir man būna su lenktynėmis. Nori ar ne, lauki ar nelabai, suima toks keistas ‘trept-pyktis’, kada atrodo, jog viskas, gana. Toliau nėra kur. Vaaaa būtent šitoj vietoj ir pradeda mažytės, uodo dydžio, abejonės, ar tu teisingai ką nors veiki, augti iki žirafos dydžio. Kaip tik tada ir prireikia tokio gero spyrio į užpakalį (kiti tai vadina motyvacija), kad ir toliau judėtum į priekį.

Taip ir su tomis lenktynėmis. Aš visą laiką akcentuoju, kokie nenormaliai svarbūs yra bolidai mano gyvenime. Ir tai akcentuoju, nes galvodavau, kad jie kažkokiu stebuklingu būdu tampa antrojo plano veikėjais, išstumdami į priekį pilotus, po savimi paslėpdami savo daktarus - mechanikus (supraskite, vyrai dirba) ir pit-box kampe besislepiančią dar pusę komandos, be kurios „taurių laimėjimo momentas“ niekaip negalėtų įvykti.

Lenktynės susideda iš daug daug žmonių: teisėjai, varžybų vadovai, žavios damos sekretoriate, boksų statytojai ir tentų kabintojai, palapinės su prekėmis iš serijos ‘reikėjo tos dalies vakar’, apsauga ir organizatorių personalas, maisto gamintojai ir valgytojai, fotografai ir filmuotojai, pilotai ir jų šeimos nariai motyvatoriai, mechanikai ir komandų vadovai…ir tik tada bolidai. Žinoma, dėl kurių visi ir susirenkam… Visi dėl to paties tikslo nemiega: vienodai, bet skirtingai vienu metu. Tik vieni savo pergalėmis lipa džiaugtis ant scenos, kol kita pusė komandos surinkinėja laikinąją gyvenamąją vietą trasoje, rūko nuovargiu persunktą pergalės cigaretę prie scenos ant laiptų, ar skambina žmonai, norėdamas pasakyti, kad „vyras paklydėlis” pagaliau jau grįš namo…

Lenktynės susideda iš daug sekundžių adrenalino ir nepakartojamų akimirkų, iš daug keisto streso, bėgiojimo ir pamiršimo apie pasaulinius karus, naujienų portalus ar pakeliui autostradoj apvogtą šaldytuvą -nes būtent apie tai kalbėjo visą savaitę per žinias. Na, žinote, kaip tik tada, kai tu gyvenai lenktynių rėžimu.

Kartais atrodo, kad lenktynės toks geras geras „puzlis“: jei žinosi kur pradėti, sudėsi greičiau ir kitą kartą galėsi papasakoti kažkam, nuo ko pradėti. Šalia to, ne tik turėsi gražų paveikslą ant sienos, bet ir patirties - kaip ir ką galima padaryti geriau.

Kaip sakė viena favoričių komandų lenktynėse (tiesa, ir tiesioginiai konkurentai, bet juk niekas netrukdė juos mėgti ir tyliai palaikyti) - „One team - one family”. Tad kažkaip nereiktų pamiršti, kad lenktynės - yra visada daugiau, nei tik bolidai.

Visada jūsų, automobilių sportui atsidavusi,
Šponkė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Leave a Reply