BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Metų geriausieji. Grinčo sprendimai

Gruodis 16th, 2016 Worldskicker Posted in Be temos |

Man rodos, jau trečias sezonas iš eilės, kai aš pasisaldinu sau Kalėdas, dirstelėdama per petį į kas/ kur/ kaip/ kada įvyko ir įteikdama balus patiems „pačiausiems“, geriausiems, „fainiausiems” ir visokiems kitokiems… „iausiems”…Grinčo vertinimu. Grinčas turi savo kriterijus ir savo stilių. Grinčui nebūtinai patinka tai, ką Lietuvos (ar pasaulio) ekspertai įvertino kaip grožybe, metų atradimu, 2016-ųjų bolidu ar geriausiu Lietuvos sportininku. Jeigu kažkas pasakė, kad Da-Vinčiaus „Mona Liza” yra unikalus ir tiesiog nepaliekantis abejingų paveikslas, tai dar nereiškia, kad Grinčas tuo metu nestovės ir su susižavėjimu nežiūrės į užrašą ant sienos šalia gesintuvo. Na, taip jau yra. Visi turi savo skonį ir pasirinkimus.

O ir šiemet vėl yra apie ką pakalbėti: buvo renkami geriausieji jauniausieji sportininkai, automobilių sporto renginiai, veidai ir geriausi automobiliai. Taigi, kas naujo žvelgiant per Grinčo prizmę?

Laikmečio jaunuolis - Max Verstappen. Iš tikrųjų, čia vieta, reikalaujanti ironijos išjungimo. Galima džiaugtis, kad ir Lietuvoje auga jauni talentai. Kartais tautą gali apnikti nedidelė panika. Pateiksiu pavyzdį iš populiaresnės sporto šakos - krepšinio. Bepigu, kai šalyse, kur gyventojų - kur kas daugiau nei šioj Marijos žemėj, nuolat atsiranda puikių žaidėjų. O štai čia - tauta sensta ir „resursai” mažėja, moterys, nusivylusios vyrų šaltumu ir išvadinusios beždžionėmis, dairosi piečiau. Bet, va, dar turime talentų ir krepšinyje - trys valio už tai! Tiesa, su laiku atsiranda tikimybė, kad besidairydamos piečiau moterys užsiraus ant lietuvaičių, situacija tik pagerės - kitokios treniruočių sąlygos ir šiltnamio efektas tik padės užsiauginti lietuviškas Pau Gasol versijas. Bet ne apie tai.
Smagu, kad su mažais resursais ir esant vos porai „limonų” vietinių tautiečių, neturėdami Vokietijos lygio kelių ir… trasos, turime Kasparą Navicką (nors šiuo atveju dėl trasos galima patylėti - jis ją sąlyginai turi), Gustą Grimberą, Justą Jonušį. Turint tokį jaunimą Lietuvoje, norisi tikėti, kad jaunesnioji mergaičių karta išvengs Bieberio efektų ir ant lubų bei sienų kabins tinkamus plakatus. Būtų smagu. Tad kodėl tada Max? Nes norisi visiems iškelti aukštus tikslus ir rodyti pirštu į tai, ką dar galima pasiekti. A todėl, kad norint atsidurti F1, vajetus, kiek visko reikia! Ir pinigų, ir bizūno, ir disciplinos, ir atsisakyt daug ko, ir pačiam būti stipriam… nebe vaikiškai. Dideli vyrai ne visada susitvarko su tokiu darbu - lai M.Verstappen būna mūza mūsų jaunimui. Svajoti reikia.

Lietuvos automobilių sporto veidas. Nepamirškime, kad šis blogas- automobilius ir jų snukučius bei užpakaliukus. Tad automobilių sporto veidu Lietuvoje tampa… tadadadam tadadadam… BMW. Kodėl?

Ot todėl. Todėl, kad jis yra visur: ralyje, žiede, drifte, drage (turbūt), slalome, tarp organizatorių, rėmėjų ir tikrai žiūrovų. Todėl, kad visi erelių miesto atstovai, atsisėdę į šią vokišką „persikūnijimo” mašiną iškart tampa neįveikiamais transformeriais ir lenktynininkais, metančiais iššūkį visiems skubantiems stulpams, grioviams, sniegui, kitiems važiuojantiems (jei važiuoja šalia, o tu

lenktyniauji, reiškia, ir jie lenktyniauja. Reikia laimėti. Logiška?) ar net organizuojantiems lenktynes. Juk jeigu eini tiesiai į automobilį, apsiginklavęs spalvotu kūgiu, vykstant varžyboms, reiškia, tu - irgi transformeris ir gali stoti į kovą 1:1 (turime tokį įvykį šiemet).
BMW yra visur ir pačių įvairiausių: ralinių e46, žiedinių e46 su Motorsport apdailom, e36, e92, e93, šeštų serijų, senų ryklių, bumerių ir „samadielnų”. Automobilių sporto visuomenė tiesiog pulsuoja BMW, pradedant žiūrovais, baigiant važiuojančiais trasoje. Vat todėl.

Metų sporto renginys. „Halls Winter Rally”. Už tai, kad neįvyko. Grinčas nemėgsta sniego, šalčio, pliurzų, peršalimo, reikalų atlikimo kieme ir žalių devynerių kvapo ore, kai tauta bando nesušalti. Iš kitos pusės, neįvykęs ralis kelia paniką tiems, kurie žaliesiems žemės išsaugojimo reikalams neturi laiko. A dabar, benzingalviai, suprantant, kaip blogai globalinis atšilimas?? MMM?

Metų automobilis. VW Passat ir jūs eikite kakot su savo Seatais. Kodėl? Nes metų automobilis turi būti vertinamas atsižvelgiant ne tik į komisijos, bet ir VISŲ nuomonę - tada tai tampa metų automobiliu. Čia ne tas variantas, kai „ai blin gražūs batai, bet aš tai nepirkčiau”. Kaaaaažkaip slidžiai čia man tas Seat Ateca atrodo. Aš suvokiu, kad šis bolidas buvo įvertintas kaip ‘woawawyywa’ visur, ne tik mūsų mažam rytinės Europos kvadrate: bet aš gal geriau paspoksosiu į užrašą šalia gesintuvo ant sienos. Nelimpa, nors tu ką. o matėt naują VW Passat žandikaulį? Nuožmiai žavus, tiesa?
Nežinau, aš likčiau prie VW Passat Variant Alltrack; vietos daug, šešiese į susitikimą tilpti galima..  Lietuva - tauta versli, o  ir lietuviškais verslais užsiimant - pasienio ruože nekris į akis, o ir pakaba aukšta - pabėgti ne taip sudėtinga, verslo susitikimo „likučiams” - talpi bagažinė. Čipuojasi, remontuojasi ir dar ne per išmanus. Tauta ir taip bukėja, kam dar technologijų iki dantų karūnėlių?

Be to, kol nesišypsome, nesidžiaugiame ir esame visi užsislėpę pilki Grinčai viduje, pilkas dyzelis - kaip tik tai, ko reikia sielai atspindėti…..;)

Va. Misija atlikta. Pagrindiniai kibirai purvo išpilti ir pagyros išdalintos. Vienu žingsniu arčiau 2017-ųjų.
Neišsimuškit saugiklių nuo per daug lempučių ir komercijos Kalėdų proga!

BR,
Grinč-Šponkė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Leave a Reply