BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

In a Relationship with…a Car arba įsipareigojęs…automobiliui

Vasaris 5th, 2014 Worldskicker Posted in Be temos |

Beskaitinėjantys ir užmetantys akį (ar net dvi) į mano blogą ir postringavimus apie automobilius, jau senokai galėjo pastebėti, kad aš juos suasmeninu. Matyt, tam, kad mylėdama šiuos keturkojus nesijausčiau baisiai keistai suvokdama, kad mano meilės rūdyja ir visaip lūžta ar dūžta… Kaip bebūtų, taip. Aš tikrai juos suasmeninu.

Todėl ir bendravimas su automobiliu man atrodo kaip santykiai. Graži draugystė, užuomazga, darbiniai reikalai ir darbiniai kolegų santykiai su vidine trintimi dėl skirtingų požiūrių ar, tarkime, įsisenėjusi santuoka, kuomet važiuodamas automobiliu žinai ko nedaryti (kaip nesielgti), kad keturratis žvėris į tavo prisilietimus - bendravimą - reaguotų būtent taip, kaip nori. Kad neliktų vietos nesusipratimams ir kivirčams…Tokių minčių okupuota galva šiandien ir sukinėjau vairą galvodama kaip čia yra kas.

Ir, iš tikrųjų, dažnas keikia savo automobilį, bet neleis jo džiaugsmo įžeisti kitiems - lyg savo antrą pusę galėtų vadinti šikniumi ar šikne, bet jei išgirstų taip kreipiantis kažkieno gatvėje, rėžtų tam kažkam „vieną tiesų“ arba moteriškai pliaukšteltų per skruostą. Bet, neduok dieve, neapsoliutinu. Ne visi turi tokį liguistą potraukį automobiliams, tai va ir atsirado mano riešuto dydžio smegenyse mintis, kad vairuotojus, kaip ir gyvenime santykiuose, galima suskirstyti į kategorijas. Skirtingais gyvenimo tarpsniais, žinoma, nes paprastai žmonės linkę bręsti (bent jau dauguma).

Taigi, Player. Žaidėjas, viengungis ar viengungė, keičiantis automobilius vien dėl to, kad atsibodo, ar net nespėjo atsibosti, nesuteikdamas šanso jiems parodyti daugiau, nei žaidėjas spėjo pamatyti per arogancijos plėvėle aptrauktus akinius. Šokinėtojas, skriaudžiantis automobilius, išsunkiantis visą gerąją energiją ir sugadinantis jį ir jo energiją taip, kad kitas vairuotojas- naujas draugas- turi jį vėl pastatyti ant ratų ir pakelti ego, jausdamas, kad dar ten kažkur..giliai po nekeistais diržais ir tepalų klodais…tuksi sveika ir galinti dirbti širdis.

Toliau, turim ir Optimistą. Pastarasis tiki, kad gyvenime yra antroji pusė. JO automobilis. Tas, kuris privers jį jaustis ypatingu ar ypatinga, bet….nežino kuris. Todėl nuolankiai išbūna santykiuose, bandydamas save įtikinti, kad, galbūt, tai ir yra toji antroji pusė, kurios murkimą jis nori girdėti ilgai ir dar ilgiau. Kad galbūt jo akių blyksnius atsispindint jis ar ji norėtų pamatyti judant pro stiklinę parduotuvės vitriną…Optimistas stengiasi pakeisti ir prisitaikyti viską taip, kaip tik galima pagal tai, kaip jis įsivizduoja, arba, galvoja, kad galbūt taip turi būti ir tik šį tą reikia pakeisti… ir taip be galo. Kol, galiausiai, supratęs, kad niekaip, optimistiškai stveriasi naujo projekto, prieš tai turėtąjį pakeitęs taip, kad naujas pirkėjas net ir nelabai supranta, ką gauna.

Dar yra ir kaimynas turi kategorija. Vairuotojas, perkantis automobilį tik dėl to, kad kaimynas su juo atrodė laimingas, jautė jo ryšį tarpusavyje….matydavo, kaip užrakinęs savo džiaugsmą, kaimynas dar nulydėdavo automobilį akimis eidamas iki namų durų, nebyliai padėkodamas už dieną…bet kaimynas to nesupras. Paprasta norėti svetimo laimės:)

Turim ir perfekcionistą. Šiam sunkiausia. Jis nepirks tol, kol nebus TO. Kol nebus būtent to, ko jis nori. Ko jis laukė. Ko ieškojo. Ko tikėjosi. Bet radęs - neskriaus. Abipusis ryšys ne tik reikš ilgalaikius santykius, bet ir visokeriopą, neegoistišką pagarbą automobiliui, kuomet išlipęs jis kažką turės su savimi, kad jaustų savo antrą pusę esant čia, visai šalia, kieme. Tai ar piniginė, ar nuotrauka ant telefono ekrano…raktų pakabukas…bet kas, primenantis apie tą stiprų ir nepakartojamą ryšį su būtybe už lango.

Yra ir svajotojai, turintys visa tai: kepures, raktų pakabukus ir galbūt vieną posūkio lempą ant spintos…padūsavimui bežiūrint prieš miegą. Gerbiu ir juos. Jie bent turi tikslą. Tai toli gražu ne tas pats, kaip plakato kabinimas kambaryje paauglystėje su pop dievais ar deivėmis.

Iš tikrųjų, atrodo, kad tų kategorijų ir sub-kategorijų galima būtų išvardinti begales….ir kiekvieno akimis jos skirsis. Bet čia tik mano, paprastos žemės kirmėlytės nuomonė…:)
Kaip bebūtų, mažiausiai norėčiau būti optimiste. Kam leisti laiką veltui ir keisti tai, kai kažkur glūdumoj tu suvoki, kad tai ką turi - tikrai ne tai ko nori?

Geros likusios paskutinio žiemos mėnesiuko pirmos savaitės,

Kaip visad,

Jūsų Sheila

Patiko (0)

Rodyk draugams


One Response to “In a Relationship with…a Car arba įsipareigojęs…automobiliui”

  1. Geri pastebėjimai, linksmai susiskaite :D
    https://www.superkameautomobilius.lt/

Leave a Reply