BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie ex-konceptus ir konceptus

Kovas 12th, 2016 Worldskicker Posted in Be temos, apzvalgos |

Aš, iš tikrųjų, esu tikra patriotė. Myliu Lietuvą, emigravusi buvau, tarkime, dėl socialinio eksperimento ir, dievaži, tikrai džiaugiuosi gyvendama čia. BET. Metuose yra kelios dienos, kuomet siaubingai noriu būti gimusi kažkur kitur: Japonojoj….„Štatuose”,….Ženevoj:) Turbūt nėra sunku suvokti, apie ką aš kalbu. Bet kam kraustytis, jei galima pamatyti žaviuosius tiesiog apsilankius parodoj? Tam, kad matytum daugiau, matytum viską: nuo kelionės į parodą, prisiparkavimo ir įsipatoginimo stende ir kelionės namo… Viską viską! Aš ir savo medaus mėnesį mielai praleisčiau sėdėdama salėje ir stebėdama, kaip kas vyksta.

Taigi, žiūrinėdama nuotraukas ir skaitydama medžiagą iš parodų (su padūsavimais, žinoma), kažkaip užsimasčiau apie idėjinius (konceptinius) automobilius, kuriuos automobilių pasaulio genijai kaskart pristato, tuo pačiu atlikdami eksperimentą ir baisiai akylai stebėdami, kaip gi publika reaguoja į vienokius ar kitokius sprendimus. Kažkaip pasidarė įdomu…kiek konceptų realiai išvažiuoja į gatves? Kiek iš jų tampa praktiškai tai, ką kada nors gyvenime pristatė dėdės genijai iš laboratorijų, be ryškiai į akis krentančių pakeitimų?

Norite tokių pačių pačiausių sąrašiuko? Prašau!
Plymout Prowler (Lietuvoj nežiniukai jį pasitiktų, greičiausiai, kaip Nissan Joke arba Multiplą)
Kia Soul (juntamas korėjiečių prisilietimas ir bruožas, toks…ir antakių linija panaši, ir akys kažkaip…)
Audi TT (pats tikriausias gimimas iš eksperimento. Kaip konceptas pristatytas dar 1995 metais, jis, štai, užkabina bent akies kampučiu iki šiol. Audi mažylis, kurį ištempus galima gauti Audi A8 :) ir nereikia sau meluoti… kažkodėl tiek pagalvojus apie Audi TT, tiek apie didesnįjį brolį A8, galvoja nusipiešia žiedų valdovo - bolido sidabrinis variantas. :) Ne?)
Ford GT (čia jau savo trigrašio įkišti netgi neturiu kur. Jis tiesiog Ford GT. Arba jį supranti - arba ne. Arba jis patinka…Arba patinka:) Atgimęs, tiksliau, prikeltas, su šiek tiek Vintage šarmo ir tuo, kuo visad žavėjo automobilių pirmtakai, Ford GT grįžo su pasitikėjimo savimi kupina „veido” išraiška).
VW New Beetle (arba jo pirmtakas „Concept One”, pristatytas dar 1994 metais. Vis dar žavus, pastebimas ir su švelniu brizu iš praeities - taikus ir akį traukiantis automobilis, primenantis laikus, kuomet moterims rūkyti buvo elegancijos ženklas, raketos pradėjo kilti į orą, o astronautų žmonos visos mokėjo kepti tortus).
Dodge Challenger (neužsivesiu. Apie „American Muscle” cars, turbūt, galėčiau kalbėti nesustodama. Tad, neužsivesiu).
BMW Vision Efficient Dynamics ….išaugusi į i8. Čia net skliaustelių nesinori rašyti savo nuomonę ir komentarą išsakant….Ar tu ją matei?? Tiesa, vis dar gaila, kad BMW Gina projektas, privertęs nesportuojant pulsą padažninti iki minimum 120 kartų per minutę, liko tokiu…labai idėjiniu. Jei turėčiau ateity dukrą, tikrai pagalvočiau apie vardą Gina. Greičiausiai, tokio neduočiau, nes vaikui gyventi dar reiks tarp kitų žiaurių visuomenės individų, bet…pagalvoti - tikrai pagalvočiau!
Chevy Volt (kiek ilgiau užtrukęs iki įgyvendinimo, bet, visgi, realizuotas projektas, už kurį keliu nykštį. Broliai šaunuoliai!).
Lexus LF-A (Nematei? Pasigooglink. Labai labai verta. LABAI. Komentarų nebus, vieta rezervuota tamstos emocijoms pagooglinus).
Fisker Karma (atsiradusi po 4 metų, pristačius Fisker Hybrid Sedan Concept. Nelabai ką galiu pasakyti, akys išvarvėti nuo formų baigia. Pažiūrėti - gražu. Kas toliau gero? Sunku pasakayti. Pažadu, kada nors tikrai skirsiu laiko Fisker’iui išsianalizuoti).
Tesla Model S (nes tai yra Tesla. Ir viskas tuo pasakyta. Pradėję nuo telefonų gamybos, vyrai puikiai surado vietą sau rinkoje. Pažadu analizuoti ir juos - tik čia reiks mėtų arbatos…kad bežiūrint širdis neiššoktų lauk.)
Jaguar F-Type (anglai - gal ir ligoniai, bet šis bolidas vertas pagarbos. Tikrai.)
Bugatti Veyron (vienas iš nedaugelio konceptų, kurie buvo paprastesni, nei bolidas, išvydęs tikrąją šviesą ir gavęs šansą būti įvaikintu ir lakstyti gatvėse. Ne visai norisi sutikti su sprendimu perkrauti Bugatti daugiau viskuo, nei pristatė publikai…. Bet čia, turbūt, tik aš ir mano požiūris „Beauty is Beyond Simplicity”…)
Nissan GT-R (jei negirdėjot jos murkimo….jūs negirdėjot nieko.)

Daug visko keliuose matome važiuojant - ne viskas gimė kaip konceptas. Bet, iš tikrųjų, tie, kurie gimė - verti pagarbos… Bus įdomu pamatyti, ką dar liaudis sugebės realizuoti ir paleisti į visuomenę tarp kitų, jau kiek nebe tokių akį traukiančių ex-konceptų…

Pabaigai? Pabaigai prisiminkime BMW Gina. Och….:)
https://www.youtube.com/watch?v=wy2PYRl78Us

Gero savaitgalio linkinti,
Šponkė

Patiko (0)

Rodyk draugams


Leave a Reply