BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie bolidus ir jų spalvas

Kovas 5th, 2016 Worldskicker Posted in Be temos, apzvalgos |

BMW M3

Man nereikia daug, kad pradėčiau dairytis į automobilius gatvėje. Tik kartais skiriasi tai, į ką aš labiau kreipsiu dėmesį.
Neseniai vienas pažįstamas socialinio tinklo pagalba visuomenei uždavė klausimą, ar jiems patinka saulėje pabuvusio viščiuko (supraskite, „Dakar Yellow”) spalvos BMW. Ir kažkaip tada pagalvojau, kad tai - vienas elementų, pagal kuriuos galima atskirti BMW M nuo BMW ne M. Bet ar tai iš tikrųjų gražu ir tinka, ar tai tiesiog jau savęs „apgydymas”, kad jeigu sakysi, jog negražu, visuomenė sakys „tu nieko nesupranti, juk tai tikras M”. Dėl M niekas ir nesiginčija…. bet ar tiesiog tinkanti spalva automobiliui, nepaisant to fakto, ką ji reiškia? Jeigu aš nudažysiu dramblį Nissan X-Trail Dakar Yellow, čia bus gražu, ar juokinga? Ar gražu bus tiems, kuriems tai primins BMW M?

Va apie tai ir užsigalvojau. Apie spalvas ir faktą, kas kam tinka, kas patinka. Viena, kai automobilį renkasi žmogus pagal spalvą, kita - kodėl jie tokie jau yra dizainerių sprendimu? Prieš sėsdama rašyti, kažkaip dar padiskutavau su google ir jis pateikė visus savo argumentus, man liko susidėlioti išvadas. Bet, sakyčiau, sunkoka. Labai buvo įdomu, kokios spalvos automobiliai palieka gamyklas būtent gamintojo sprendimu. Kaip kad Ford Focus savo laiku - oranžinis ir „kyslotnai” žalias. Jeigu greitai pasakysi žmogui „Ferrari”, jis, greičiausiai, sakys „raudona”, „Lamborghini” - „geltona“, o „Subaru” - „mėlyna”. Ne?:)

Jei sakysiu „bulka”, tikrai nematysim prieš akis žalio jos varianto (daugumos kaimynas turi arba turėjo šitą), kažkodėl sidabrinis arba smėlio spalvos. BMW? Man BMW akyse pasirodo kaip juodas ‘pitakas’ (vėlgi, įtariu Kauno įtaką).

Tai šiandien užsiėmiau automobilių spalvų stebėjimu ir analize. Ne, pagaliukų pagal spalvos kodus nedėliojau, tiesiog daugiau atkreipiau dėmesį į judesį gatvėje. Ir pamačiau ryškiai žalią Nissan X-Trail, du violetinius Hyundai, a lia - elektro spalvos 3 serijos BMW (gražutis toks), ir daug mėlyno/pilko- sidabrinio/ juodo ir balto judesio. Panašu, kad jos dominuoja.

Iš tikrųjų, norėčiau pakalbinti dizainerius ir spalvų parinkėjus, kas nuo kiek skiriasi. Juk šalia visų esminių spalvų, turime debesis atspalvių. Ir, beje, spalvas, įtakojančias bolidų kainas. Ieškojau informacijos apie brangiausias automobilių dažų spalvas (nekalbu apie emiratuose purškiamus auksus, sidabrus ir platinas - kiekvienas savaip iš proto eina), kurias pateikia pačios automobilių gamyklos.

Taigi, draugo google dėka, radau šiek tiek info apie brangiąją BMW spalvą (legendos byloja, kad vien spalva kainuoja 8000 eur). Tik kažkaip žiūrėdama video ir klausydama, kaip ekspertai pasakoja, kokia „oj ir aj” ta spalva yra, nejučia pradėjau juoktis: vis tiek visi sakys kad vairuoji pilką BMW, o iš savo VW Passat besiridendama tetulytė taip voš į tavo BMW šoną durimis, kad, suvokdamas, kiek baisiai daug tas rėžis kainuoja, net nenorėsi atimti jos paskutinių ir vienintelių turimų pensijos pinigų:)

Tingintiems klausyti - prašome tik žiūrėti. Bet vienas faktas ganėtinai įdomus: BMW vartotojams siūlo 230 spalvų gamą. Galėtumėt jas išvardinti??? :))

Gero žiūrėjimo ir dar geresnio savaitgalio :)

https://youtu.be/otOYaIFgiTo

Jūsų, Šponkė

Patiko (0)

Rodyk draugams


2 Responses to “Apie bolidus ir jų spalvas”

  1. Man patinka senos originalios spalvos, šiais laikais senus dažus nesunkiai galima pašalinti ir parinkti gražią naują spalvą

  2. Man taip pat patinka senos spalvos, labai grazu bei atrodo isskirtinai

Leave a Reply