BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

O kur…vrum vrum?…

Balandis 9th, 2016 Worldskicker Posted in Be temos |

Aš senstu. Ir ne taip, kad fiziologiškai kas rytą stebėčiau veidrody, kiek daugiau raukšlių ar jų centimetrų veide atsirado, bet konservatyviai liūdnai senstu, stebėdama šių dienų tendencijas ir tai, kas vyksta automobilizmo pasaulyje. Ir darosi liūdna liūdna…

Guodžia gal tik tiek, kad kartu su manimi sensta ir dalis terminų, lydinčių mane kaskart, kai akimis nulydžiu kokį nors automaną, visam rajonui leidžiantį suprasti, kad benzingalvis grįžta namo: visi girdi, visi žino ir visi supranta. Net ir dabar: sėdžiu, rašau ir girdžiu, kaip kaimyno dyzelinis Espace parkuojasi po langu ar kaip iš gretimos gatvės „šviežio kepimo” kaimynas laukia, kol atsidarys jo kiemo vartai ir jis priparkuos savo žavųjį Audi RS8. Tokie..malonūs ausiai garsai, kurie padeda užmigti vakarais. Tokia kaip ir priežastis, kodėl Dievas, matyt, davė žmogui ausis: kad žmogus girdėtų tai, ką girdi. Ar ne dėl to benzingalviams atsiranda kreivoka šypsena veide? Dievaži, tik dėl to, kad malonu klausytis.

Visai neseniai dar tie, kurie važiuodavo F1 žiūrėti vietoje į trasas, skundėsi, kad neįmanoma susikalbėti dėl triukšmo. O ir mirtingieji lietuviai, važiuodami į bene populiariausias (tiesa, komercines) lenktynes Palangoje, pasirūpindavo jei ne ausinėmis, tai bent jau ausų kištukais. Ir svarbiausia būdavo skųstis, kad baisiai skauda galvą nuo variklių gausmo…

Tie patys besiskundę triukšmu, praeitą sezoną nuvažiavę žiūrėti formulytės lenktynių į trasą, namučio keliavo uodegas pabrukę….nes garso buvo per mažai.

Gal tai tik ir teguodžia: ne viena senstu. Su manimi kartu sensta tie, kuriems automobiliuose nereikėjo magnetofonų ir paskutinių TOP40 iš radijo stočių: jie klausėsi variklio murkimo. Su manimi sensta kartu ir terminai, kaip ir „benzngalvis”, „variklio gausmas”, „bolido murkimas” ar begalė kitų ausį maloniai iki virpulių kutenančių terminų, kuriuos su laiku visuomenė perkels į nebenaudojamų žodžių sąrašą žodyne… tik kažkaip labai liūdna.

Kažkada skaičiau straipsnį apie tai, kaip vaikams parodę laidinius telefonus tėvai juokėsi, nes jų atžalos jau nelabai žinojo, kas per prietaisas ir kam jis skirtas. Arba taksofonai? Nekalbu apie britiškas muziejines kopijas, kurių replikas iki šiol pardavinėja kaip suvenyrus.

Bet kas bus toliau? Aš, iš tikrųjų, begalę vilčių dedu į IT specialistus, kurie, dievaži, tikiuosi atsisuks atgal ir prisimins tokius, kaip aš: benzino rijikų mylėtus, alpusius dėl Shelby GT500 variklio maldų ir Subaru WRX STI širdelės skleidžiamų melodijų….Aš tikiuosi, kad vieną gražią dieną, šalia to, ką taip integraliai visuomenei siūlo Tesla Motors, atsiras ir koks nors USB, „Mėlynais dantimis” ar kažkaip kitaip generuojama jungtis, kuri leis mūsų mobiliuosiuos susisiekimo prietaisus sujungti su bolidais ir akseleruojant girdėti bent jau simuliatoriaus leidžiamus garsus… Nes kitaip - na, kitaip labai labai liūdna…

https://www.youtube.com/watch?v=y0PMM9GBEBM

Kažkaip pagalvoju, kad gimiau nei per anksti, nei per vėlai: mačiau gyvas automobilių legendas, naujas tendencijas, perėjimus į tylą ir netgi pati turėjau pirmąjį vibruojantį telefoną. Ir iš taksofono paskambinti su kortele gavau… O dabar jau galiu maigyti šviečiantį plokščią ekraną.

Dievaži, kad tik IT talentai nepamirštų mūsų, įsimylėjusių senąsias legendas ir benzino gadintojus…

Gero savaitgalio linkinti,

Šponkė

Patiko (0)

Rodyk draugams


4 Responses to “O kur…vrum vrum?…”

  1. Tokiam šaltam rytui kaip tik. Kai pasistatai savo mašiną prie darbo, atsisveikini iki penkių, kol vėl važiuosi ilgą kelią, gersi kavą ir kikensi, kaip ji gražiai nardo.

    Ačiū už tokį gražų įrašą. Jis baisiai šiltas.

  2. Ta alyvinė spalva…

  3. kokio gerumo padangos tos alyvines!

  4. Už tai Tesla lenkia visus savo galia.

Leave a Reply